Ana sayfa / büyü / Vefk Çeşitleri

Vefk Çeşitleri

Vefk Çeşitleri

Vefk çeşitleri  ilk islam toplumlarından günümüze kadar gelen ve insanların manevi anlamda yardım almak için kullandıkları çok önemli işlemlerdir. Yapılmaları zor ve aynı zamanda karmaşık yapıları sebebi ile hocaları zorlayan işlemlerdir. Bu sebeple bu işlemleri yapabilen kişilerin sayıları her zaman çok az olmuştur. Deneyimli hocalar dahi bu işlemler hakkında talep aldıkları zaman zorlanabilmektedirler. Çok farklı isimler ile anılır ve farklı amaçlar ile yapılabilirler. Etkileri kesin olmamakla birlikte sadece manevi yardım amacı ile yapılabilirler.

Aşk Vefki

Bir kişinin sevdiği insanı kendisine aşık etmek amacı ile kullandığı vefk çeşididir. Bu işlemler de hocalar özel olarak çizdikleri karelerin içinde özel olarak seçtikleri sayıları yazdıktan sonra birbirlerini sevmeleri istenen kişilerin isimlerini eklemelidirler. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak farklı ayetler veya sureler ile birlikte bazı özel Esma-ül Hüsna’lar da vefk işlemlerinin içine eklenebilir. En çok yapılan vefk işlemlerinden biri olup insanların üzerlerine taşımaları gereken ve tıpkı muskalar gibi kullanılan vefk çeşitlerinden biridir.

Bağlama Vefki

Sevdikleri kişilerden veya partnerlerinden istedikleri gibi karşılık alamayan kişiler için en çok önemsenen vefk işlemlerinin başında gelen bağlama vefki işlemleri özellikle ciddi etkileri sebebi ile günümüzde de sık sık yapılmaktadır. Birçok hoca bu işlemleri yaparken insanları uyarmakta ve kesin bir şekilde sonuç alamama ihtimalleri olduğunu da belirtmektedirler. Bu işlemlerden sonra ortaya çıkan manevi enerjiler insanların ulaşmak istedikleri hedef için kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlar. Ancak önemli olan tüm işlemlerin doğru bir şekilde yapılması ve aynı zamanda insanların da kendilerine verilen vefkleri doğru bir şekilde kullanmalarıdır.

Evlilik Vefki

Evlilik hayallerinin kısa zaman içinde gerçekleşmesini isteyen kişiler özellikle manevi enerjilerin etkilerine çok güvenmekte ve bu sebeple evlilik vefki işlemlerine çok güvenmektedirler. Bu işlemleri hazırlayan hocalar yaptıkları çizimlerin içine koydukları sayıları doğru seçmeli ve aynı zamanda doğru yerleştirmelidirler. Aynı zamanda yapılan işlemlerin mutlaka doğru duaların doğru zamanlarda okunması ile desteklenmesi de çok önemlidir. Tüm vefk çeşitleri içinde hocaların en çok talep aldıkları ve en çok yaptıkları vefklerden biri oldukları bilinmektedir. Ancak bu işlemleri yaptıran kişilerin kısa zaman içinde evleneceklerini düşünmemeleri ve sadece manevi anlamda kendilerini daha rahat hissedeceklerini bilmeleri gerekmektedir.

Koruma Vefki

Manevi korunma amacı ile yapılan ve özellikle ilk islam toplumların da savaşa giden askerlerin manevi korunmalarını sağlamak amacı ile yapılan korunma vefki işlemleri en çok yapılan vefk işlemleridir. Muskalar gibi kullanılır ve genellikle insanların üzerlerin de taşınırlar. Hatta isteyen kişiler bu işlemleri sürekli olarak kullandıkları eşyaların veya kıyafetlerinin üzerine de yapabilirler. Yapılan işlemlerden sonra çok güçlü manevi enerjiler tarafından korunduklarını düşünen insanlar yaşamlarına çok daha rahat ve huzurlu bir şekilde devam edebilirler.

Vefk Nasıl Etkiler?

Doğru bir şekilde yapılan vefk işlemi kısa zaman içinde ortaya çok güçlü manevi enerjilerin çıkmasını sağladığı gibi aynı zamanda bu enerjiler insanlara farklı şekilde etki edebilir. Örneğin aşk vefkinin etkisine giren kişiler kendilerini seven kişilere daha çok ilgi gösterebilirken korunma vefkinden sonra insanlar manevi anlamda kendilerini çok daha huzurlu hissedebilirler.  

Gerçek Vefk Nasıl Anlaşılır?

Gerçek bir vefk işleminin anlaşılması için ortaya çıkan sonuçları takip etmek yeterli olacaktır. Deneyimli bir hoca yapılan vefk işleminin nasıl kontrol edeceğini ve aynı zamanda bu konuda nelere dikkat etmesi gerektiğini bilir. Bu da kısa zaman içinde ilgili vefk işlemi hakkında gerekli bilgilerin elde edilmesi için yeterli olabilir.

Bir yorum

  1. Samett

    Medyum safiye ve cigdem aynı kisilermis hakkında bilgisi olan var mı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Don`t copy text!